Opowieści rodzinne

Gdzieś pomiędzy prawdą a wyobraźnią…


„Opowieści… ” to świat z mojej wyobraźni, wymyśliłam sobie postacie, całą rodzinę, miasteczko, przyjaciół i ich historie. Wymyśliłam nie po to, by przekazać jakieś ważne prawdy, tak to nie umiem – wymyśliłam, żeby było przyjemniej. Żeby chwilkę oderwać się od swoich trosk. Żeby zrobiło się pogodniej! Bo ja strasznie, ale to bardzo strasznie nie lubię chmur w nadmiarze.

„Opowieści… ” zapraszają do miasteczka nazwanego przez moją córkę uroczo Miłczyce. Miłczyce mają rynek, kolorowe kamieniczki, pola, lasy, nowe osiedla i stare gospodarstwa. Szkołę, ze wszystkimi jej wadami i zaletami.

W Miłczycach mieszka rodzina Halskich, z moja ulubioną bohaterką: Zosią. Zosia pewnego dnia zjawiła się w mojej głowie, kiedy chciałam napisać ładne opowiadanie świąteczne i zaczęła się rządzić. No cóż, ona umie walczyć o swoje! Ma czwórkę dzieci (choć ja planowałam jej rozsądnie dać trójkę), mamę z tajemniczą przeszłością, męża, przyjaciół; ma też kryzys, z którym radzi sobie jak może.

Zapraszam, poznajcie ich wszystkich, odpocznijcie przy okazji!


Świąteczne opowiadanie – tu poznajecie całą rodzinę Halskich, Zosię, Roberta i ich dzieci, kiedy zbierają się na Wigilię do babci. Od razu widać, kto porządny, a kto bałaganiarz!

Opowieści rodzinne. Jędrek. Zima – cz. 1 – trochę więcej o Zosi. Jednak głównym bohaterem części zimowej jest Jędrek i jego problemy.

Opowieści… Zima – cz. 2 – szkoła, codzienne problemy… I dom Zosi.

Opowieści… Zima – cz. 3 – bojowa Zośka! Oj, chciałabym taka być… A Jędrek zamiast cieszyć się zbliżającymi się urodzinami, ma zmartwienie. Chce ratować swoją przyjaciółkę przed złem i głupotą tego świata.

Opowieści – Zima – cz. 4 – ostatnia. Czas na urodziny, tort i sto lat! Poznajemy też babcię Asię, niezła z niej agentka…

rysunek ołówkiem, przedstawia dziewczynę, poważną i zamyśloną
tak sobie wyobrażam Zosię!

Opowieści… cz. 5. Przedwiośnie – trochę więcej o Paulince. Pojawia się też Damianek – naprawdę, ale to naprawdę, fajny gościu! Taki empatyczny 😉

Opowieści… cz. 6. Przedwiośnie – ciąg dalszy – w świecie Zosi też pojawia się czwartek dwudziestego czwartego lutego.

Opowieści rodzinne. Hania. Wiosna – część 1. – część wiosenna poświęcona jest Hani, wkraczamy w skomplikowany świat nastolatki…

3 komentarze

  1. Piękna ta Zosia, taką nieoczywistą pięknością! Siadam sobie z herbatką i czytam jeszcze raz, bo bardzo mi się to wszystko podoba.

    1. Oj tak, marzy mi się galeria postaci narysowana przez Maję, ale weź tu się dogadaj z artystami… Może kiedyś 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.