Skip to content
gdzieś pomiędzy
Menu
  • O mnie
  • Gdzieś pomiędzy – czyli gdzie?
  • życie i …
  • życie i książki
  • życie i problemy
  • Czytamy dzieciom
  • Opowieści rodzinne
  • Galeria
Menu
Okładka książki Prezent dla Cebulki, wokół świąteczne ozdoby, Gwiazdka

 Co przynosi Gwiazdor pod choinkę? Książki!  

Posted on 11 grudnia 202211 grudnia 2022 by Ola

Dziś mam dla was kilka tytułów. To książki dla dzieci - u nas się sprawdziły, polecam je też jako nauczycielka. I jako Gwiazdor, który uważa, że im więcej paczuszek pod choinką, tym lepiej!

Najpierw zdjęcia - o tych książkach będę pisać:

książka Harry Potter - polecany prezent
książka Baśnie Andersena - polecany prezent
książka Małe Licho - polecany prezent
książka Żelazny Olbrzym - polecany prezent
książka Kwiat paproci - polecany prezent
książka Jak ratowaliśmy Wigilię- polecany prezent
książka Wszystkie kolory świata - polecany prezent
książka Dom nad Błękitnym Morzem - polecany prezent

Harry Potter, J. K. Rowling, Wyd. Media Rodzina, ilustracje Jim Kay

J. K. Rowling nie jest teraz najlepszym nazwiskiem do wymieniania, niezbyt się popisała w swoich mediach (to kolejny argument dla mnie, że Twitter to ZŁO), ale nie mogę wyprzeć się zdania, że Harry Potter to jedna z najbardziej wciągających książek dla dzieci i młodzieży. I dorosłych, niektórych, też… Czytałam ja, córka uczyła się czytania na kwestiach Hermiony Granger, teraz wciągnął się syn. Jest w niej ta kropla magii przyjaźni, co to rozświetla mroki życia. A nowe wydanie, kolekcjonerskie, z pięknymi ilustracjami, dodaje wiele uroku i fascynuje każdą stroną. Wychodzi średnio raz do roku, zupełnie przypadkiem zwykle właśnie pod koniec… My będziemy cieszyć się  najnowszą, piątą częścią. 

Baśnie, H. Ch. Andersen, Oficyna Wydawnicza Poznań, ilustracje Jan Marcin Szancer

To może być piękny prezent na lata. Nie wszystkie baśnie nadają się do przeczytania teraz, od razu, niektóre dziecko chętnie przeczyta za dwa lata, pięć, może w dorosłości… A tak piękne wydanie nie zestarzeje się. Będzie spokojnie czekać w biblioteczce, obrastając wspomnieniami, gromadząc zapachy i dźwięki dzieciństwa.  

Małe Licho i anioł z kamienia, Marta Kisiel, Wydawnictwo Wilga, ilustracje: Paulina Wyrt

„Aż wreszcie przyszły święta.

No, może nie tak od razu. Najpierw trzeba było jakoś przetrwać ten czas między szóstym a dwudziestym czwartym grudnia, który ciągnął się bardziej niż ostatnia piątkowa lekcja.”

Humor Marty Kisiel, zabawne obserwacje naszej codzienności, widzianej oczyma dziecięcego bohatera, niesamowitość baśniowo – magicznego otoczenia… Wszystko to tworzy mieszankę wyborną, po którą warto sięgnąć – a mamy do wyboru już pięć części! Obraz kuchni, w której pierniczki robią razem ludzie, aniołek, mama, wujkowie, Krakers z czterema rękami, mały potworek Gucio i tajemnicze macki z piwnicy… To będzie jeden z moich najulubieńszych świątecznych obrazów! Lubię bijącą od Małego Licha przyjaźń do świata. Można trochę się w tym świecie zanurzyć i wyjść bardziej uśmiechniętym. 

Żelazny Olbrzym, Ted Hughes, Wydawnictwo Skład Papieru, ilustracje: Chris Mould, przekład Michał Rusinek

Obowiązkowa dla wszystkich, którzy znają genialną bajkę „Stalowy Gigant”. Choć opowieść na ekranie jest nieco zmieniona, to jej pacyfistyczny duch, zaczerpnięty właśnie z książki, jest obecny. 

W książce chłopiec Hogarth nie jest sam, o Stalowym Olbrzymie wiedzą wszyscy mieszkańcy wsi. Podchodzą do niego nieco bezmyślnie – jest wielki i inny, więc trzeba go zniszczyć i już. Jedynie Hogarth zastanawia się, co może czuć ten stwór. W kolejnym rozdziale okazuje się, że Żelazny Olbrzym jako jedyny może uratować Ziemię przed strasznym niebezpieczeństwem. Czym ono jest? Skąd się wzięło? Czy Olbrzym będzie chciał ratować ludzi? Czy ludzie to docenią? 

A po przeczytaniu wraz z dzieckiem westchniecie, aj, bajki… No tak. Bo to tylko bajka.  

Kwiat paproci, Roksana Jędrzejewska – Wróbel, Wydawnictwo Bajka, ilustracje: Marianna Oklejak

„Kwiat paproci” to jedna z cyklu bajek tej samej autorki, cykl zatytułowany jest „Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane”. Zamysł serii jest taki, żeby pokazać, że w dawnych bajaniach wciąż tkwi ziarno prawdy i mądrości, ale dziś możemy inaczej ową prawdę i mądrość definiować. Gdzie indziej szukać. Inne przedmioty nas otaczają i wywierają na nas wpływ. Inaczej żyjemy, w innym tempie. Inne mamy problemy – a jednym z nich jest bycie „grzeczną dziewczynką”. Dziś mamy chcą wychowywać córki nie tyle do roli cichej żony i dobrej gospodyni ale do bycia samodzielną, pełną wiary w siebie osobą, szczęśliwą na swoich zasadach. Szczęśliwą i mądrą. Idealny prezent dla córki w wieku wczesnoszkolnym.

Jak ratowaliśmy Wigilię, Ellen Karlsson, Wydawnictwo Zakamarki, ilustracje: Cecilia Heikkila

Zarówno ta, jak i każda inna powieść wydawnictwa Zakamarki. To będzie zawsze dobry prezent! Zakamarki wydaje literaturę szwedzką dla dzieci.

Znajdziecie tu nie tylko opowieści świąteczne, o odkrywaniu tego, co w czasie wigilijnym najważniejsze (spojler: będzie to zawsze drugi człowiek!) ale też jedne z moich ulubionych książeczek z morałem: Cynamon i Trusia, dzieci w wieku przedszkolnym bardzo lubią tę dwójkę bohaterów. 

Nowe wydania Dzieci z Bullerbyn, komiksy z Pippi, seria z mądralińskim Albertem Albertssonem, seria pytań filozoficznych dla dzieci Dzieci filozofują, historie o życiu Duni, która uczy się być szczęśliwą w swoim siedmioletnim życiu… Z tego wydawnictwa pochodzą też lubiane przez dzieci historie detektywistyczne o Lassem i Mai, 

Po prostu gwarancja rzetelnego, mądrego prezentu! 

Zresztą, zerknijcie sami, zapraszam na stronę Wydawnictwa: Zakamarki.pl 

Książka ze zdjęcia to opowieść w stylu adwentowym, podzielona na 24 części. Zaczyna się tak, że bohater trochę z własnej winy, trochę przypadkiem niszczy kartkę z datą: 24 grudnia. Czy to oznacza, ze Wigilii nie będzie?! Jak to naprawić? A może…  będzie bardziej niezwykle? 

 

Dom nad błękitnym morzem, Tj Klune, Wydawnictwo Papierowy Księżyc (seria You&YA)

Wszystkie kolory świata, autorzy oraz ilustratorzy różni, Wydawnictwo Agora dla dzieci

Te dwie książki polecam razem, bo łączy je tematyka umiejętnej, mądrej akceptacji. Wszystkie kolory świata to krótkie opowiadania pisane przez polskich autorów, specjalistów od literatury dziecięcej. Tematem wszystkich jest uczenie się empatii, budowanie poczucia bezpieczeństwa, burzenie murów stereotypów. Opowiadania mają dodawać czytającym siły, by nie bać się miłości i bycia sobą. Czy jesteś inny z powodu koloru skóry, czy z powodu pochodzenia, czy z powodu biedy, czy innego odczuwania świata – jesteś i masz prawo tu być. I mieć nadzieję na uznanie różnorodności na naszym świecie. Dochód ze sprzedaży książki został przeznaczony na wsparcie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Dom nad błękitnym morzem to już coś dla nastoletniego dziecka, powieść w stylu Young Adult. Jesteśmy tu w świecie nieco fantastycznym, z magicznymi stworzeniami, ale ludzie nie są inni niż ci żyjący w naszym świecie codziennym. Są ci pełni strachu, unikający odmienności, ale są i ci, którzy odnajdują w sobie mnóstwo odwagi. Bohaterem jest Linus Barker, który wydaje się całkiem nudny, zwyczajny, przeciętny, szary… Aż okazuje się, że taki nie jest. 

Dobrze napisana powieść, z dobrą konstrukcją, ciekawymi bohaterami, nie przegadana, nie infantylna, nie głupkowata i nie skupia się tylko i wyłącznie na wątku romantycznym. Jedna z niewielu w stylu YA, jaką polecam z czystym sumieniem. 

 

 

To moje polecajki od serca. Dajcie znać, jeżeli cos się wam przydało, coś też polecacie, coś fajnego przeczytaliście z waszymi dziećmi – tymi przedszkolnymi albo tymi nastolatkowymi. Jak zawsze chętnie sprawdzę! 

prezent, ozdoby świąteczne pod choinką

Powiązane wpisy:

znikopis-o poezji Urszuli Kozioł„Znikopis” czytamy dzieciom - mama czyta malutkiemu dziecku, które jest skupione na książeczce1000 powodów, dla których warto czytać dziecku misie zebrane na kanapie czytają książkiCzytamy dzieciom – ciąg dalszy czytamy dzieciom - kadr z filmu "Niekończąca się opowieść"Czytamy dzieciom – część 3

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kontakt
PRZYGRYWKA
Trochę snującego się jazzu.
Prosto z knajpki, gdzie rozmawia się o życiu, o miłości, gdzie ucieka się od codzienności. Idziecie też?

Ola, siedzi w oknie, zdjęcie czarno - białe, melancholijne, bo tematem jest czas
To ja, Ola, zapraszam do mojego zwykle uśmiechniętego świata. Choć chwile zwątpienia, goryczy i szarości też tu są, co zrobić... Też tak masz? To się zrozumiemy!
Poczytasz u mnie o życiu codziennym, o polecanych książkach, o wychowaniu. Znajdziesz też chwile z dobrą muzyką!
  • marzec 2023
  • luty 2023
  • styczeń 2023
  • grudzień 2022
  • listopad 2022
  • październik 2022
  • wrzesień 2022
  • sierpień 2022
  • lipiec 2022
  • czerwiec 2022
  • maj 2022
  • kwiecień 2022
  • marzec 2022
  • luty 2022
  • styczeń 2022
  • grudzień 2021
  • listopad 2021
  • październik 2021
  • wrzesień 2021
  • Opowieści rodzinne. Prawie lato – część 5. O Paulince
  • Opowieści rodzinne. Wiosna – część 4
  • Opowieści rodzinne. Wiosna – część 3
  • Opowieści rodzinne. Wiosna – część 2
  • 28 dni

Najlepsza strona w sieci: w dziurawych trampkach.

Powieść w odcinkach: Opowieści rodzinne

Często zaglądam: miss ferreira julia rozumek

gdzies.tam.pomiedzy

Jakie jest piękniejsze miejsce na świecie? To n Jakie jest piękniejsze miejsce na świecie? 
To nie jest podchwytliwe pytanie, odpowiedź jest prościutka:
 najpiękniejsze miejsce na świecie to przytulna księgarnia, gdzie można wypić kawę. 
A nie, jednak było podchwytliwe, bo najpiękniejsze miejsce na świecie to kawiarnia, gdzie można przejrzeć i kupić książkę! 
Ogólnie niedaleko mnie, pół godziny drogi pociągiem, 20 minut pieszo i jest: Vademecum w Gdyni ❤ 
A spotkać się tam z dobrymi ludźmi to czysta rozkosz! 

@w.dziurawych.trampkach
@anna.borkowskaobojska 
Paulina - Love you girls ❤❤❤

#nocnekadry #52zdjęcia_11_2023  #52zdjecia @52zdjecia
#temattygodnia #bookphotography #bookstagram #gdynia #mojemiejscenaziemi #książki #księgarnia #ksiegarniavademecum #kochamczytać #czytambolubię
Dlaczego niebo jest niebieskie. Monika Chylińska Dlaczego niebo jest niebieskie. 
Monika Chylińska, Dawid Myśliwiec
Ilustracje: Karolina Mądro-Jabłońska 
Wyd. UNB, Lublin 2022 

Lubię, jak ktoś umie wyjaśniać dzieciom naukę. Ja sama często w szkole udawałam, że coś umiem. Nawet miałam "Bardzo dobry" z fizyki, co oznaczało, że mam bardzo dobrą pamięć przy kompletnym niezrozumieniu o czym mówię... Potem trafiłam na taką nauczycielkę z chemii, że aż maturę chciałam z tego przedmiotu zdawać! Tak mnie zachwyciło, w wieku lat około 17, że zaczynam coś rozumieć:) 
A dziś często korzystam w pracy z dobrych opracowań. Albo z filmików kanału "Nauka, to lubię. Junior" Tomasza Rożka albo z takich właśnie książek, jak na zdjęciu.  Nazwisko Dawida Myśliwca to polecajka sama w sobie! 
I naprawdę można z dzieckiem zerówkowym, wczesnoszkolnym poczytać, zrozumieć i się zachwycić pięknem nauki! 

#gdziespomiedzy #bookstagrampl #kochamczytać #czytambolubię #czytamdzieciom #polecamdladzieci #polecamksiążkę #ksiazkanaukowadladzieci #książkanaukowa #macierzyństwo #wyjaśniamy #naukowybełkot #dlaczegoniebojestniebieskie #dawidmyśliwiec #monikachylińska #karolinamądrojabłońska #lelonyodkrywają #ciekawedziecko #ciekawośćświata #polecamnauczycielomzerówki
Tuli-pucho-kłaczek Beatrice Alemagna (tekst i ilu Tuli-pucho-kłaczek
Beatrice Alemagna (tekst i ilustracje)
Wydawnictwo Wytwórnia, 2017

Książka dla dzieci od około 4, 5 lat do... do dorosłości. 
Nietypowa zarówno w treści jak i w stylu ilustracji - niejednoznaczna. Chwilami wręcz mroczna! A chwilami dowcipna i bardzo tuli-puchowa.
Mała Edyta myśli, że nie umie nic specjalnego, aż do dnia urodzin mamy. Szukając dla niej prezentu odkrywa, że umie znajdować wspaniałe, różowiutkie, pufające, włochatkowe, unikatowe stworzenia! A razem z Tuli-pucho-kłaczkiem odkrywa też, że ma w miasteczku wielu przyjaciół.
Książka jest króciutka, a zostaje w głowie na długo:)

#gdziespomiedzy #bookstagram
#bookstagrampl
#bookphotography
#kochamczytać #czytambolubię #czytamydzieciom #całapolskaczytadzieciom #polecamdladzieci #polecajki #polecamksiążkę #tulipuchokłaczek #wytwórnia #beatricealemagna #macierzyństwo #mamaidzieci #dlaprzedszkolaka 

Ps. Pierwszy raz zobaczyłam osoby, którym książeczka może się spodobać, mam nadzieję, że to dobry pomysł:)
O bibliotece Umberto Eco Wydanie z 1990r., Ossolin O bibliotece
Umberto Eco
Wydanie z 1990r., Ossolineum, z ilustracjami Marka Pijet

Panie Eco, wprosiłam się do Pana, rozsiadłam wygodnie, przyjęłam z chęcią kawę. Słucham. Kiwam głową, śmieję się z 19 punktów. Ale tak nagle koniec?! Już?! No wie Pan. Obrażam się. Żądam książki z esejami grubej na trzy palce, co najmniej. 
No dobrze, przyznaję, trochę zaimponował mi pański odczyt. Zwłaszcza w tym momencie, kiedy czuję, że Pan też się o biblioteki nie boi. Ileż to razy wieszczono z ponurym grymasem, że to już koniec, pas! A one trwają. Zmieniają się, ale trwają. Są czytniki, audiobooki, internety, ale są i zwykłe, staroświeckie książki i biblioteki. Czytanie to wciąż odkrywanie, to wciąż ekscytacja przy szperaniu na półkach. To wciąż przygoda. A wie Pan, piszę do Pana ponad 40 lat po pańskim odczycie. 
Owszem, jest pewien smutek w myśli, że tak wiele się zmienia... Sama pamiętam swoją miejską bibliotekę w Rumi, niedofinansowaną, nieremontowaną (dziś ten budynek jest już chyba zburzony), a ja mimo to wchodziłam tam z dreszczem emocji, czekając na to, co mi zaproponują moje bibliotekarki... albo co sama znajdę, wędrując między regałami. 
A w domu bawiłam się w bibliotekarkę. Zabawa, Panie Eco, wyglądała tak, że okładałam książki w szary papier, dawałam każdej numer, a potem spisywałam je wszystkie w specjalnych zeszytach. A jeszcze potem siadałam za biurkiem i nikomu nie pozwalałam nic wypożyczać.
Żartuję.
I tym żartobliwym akcentem kończę, panie Eco, za esej dziękuję. Kończę kawę, miło mi się z Panem gawędziło. Do zobaczenia zatem!
Pańska cicha wielbicielka ❤❤❤

#gdziespomiedzy #bookstagrampl #bookstagram #bookphotography #umbertoeco #obibliotece #ossolineum #eseje #esejeoliteraturze #kochamczytać #mojemyśli #czytambolubię #niestatystyczny #polecamksiążkę #książka #dokawy
Kosmita Roksana Jędrzejewska-Wróbel Książka wy Kosmita
Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Książka wydana przez Fundację ING Dzieciom i skosultowana przez Fundację Synapsis.

Kosmita? No pojawił się, tak to czasem jest. Nikt nie pytał rodziny Jelonków o zgodę ani jej brak. Tym bardziej nikt nie pytał samego głównego zainteresowanego. Zjawił się właśnie taki i zajada przy stole ulubioną zupę ogórkową. Dla poczucia bezpieczeństwa trzyma się swojej łyżki. I dla bezpieczeństwa nosi kominiarkę, bez niej czuje się... smutno, źle. 
A on i tak często czuje się smutno i źle, bo wie, że jest trochę jak z innej bajki... Dużo rzeczy robi inaczej, czuje inaczej. Martwi się, o swoją siostrę, o swoich rodziców - nie chce, żeby przez niego płakali. Chce, żeby go, takiego kosmicznego, kochali i akceptowali. Tak jak on kocha ich, choć długo nie umie tego powiedzieć.
Opowieść o autystycznym dziecku, pisana  z punktu widzenia siostry, której rodzi się taki właśnie a nie inny braciszek, i przeplatana listami tegoż brata. Nie brakuje całej gamy uczuć - żalu, gniewu, smutku, zmęczenia, ale też miłości, radości... 
Polecam w ramach edukacji w stronę empatii. Ilustracje Jony Jung, rysowanie jakby dziecięcą ręką, dodają kolejną warstwę do tekstu. 
A ja mam egzemplarz z biblioteki, gdzie autorka ręcznie napisała tak: 
"Kosmita... bo może wylądować wszędzie! 
Z nadzieją, że po przeczytaniu tej książki nikt nie będzie przyglądał się innym od siebie bez zrozumienia. Bo wszyscy jesteśmy trochę kosmitami:)
Rosana
8 V 2013"

#gdziespomiedzy
#bookstagrampl
#bookphotography
#roksanajędrzejewskawróbel #kosmita #autyzm #polecamdladzieci #książkadlanauczycieli #książkadladzieci #macierzyństwo #kochamczytać #czytambolubię #niestatystyczny #fundacjaingdzieciom #książkadlarodzica  #książkadlaterapeutów #jonajung
Obiecałam sobie i @52zdjecia, że do tematu o szt Obiecałam sobie i @52zdjecia, że do tematu o sztuce poszukam coś w pokoju córki. Mogłam wziąć albumy o sztuce, jasne, ale ujął mnie za serce ten portrecik. Ujmuje mnie zresztą zawsze, jak wchodzę do jej pokoju... A że jest narysowany na ścianie, to już inny temat! 

I trzy zdjęcia z Gdyni, przespacerowanej w poszukiwaniu #trochęsztuki 

#gdziespomiedzy #temattygodnia #52zdjęcia_10_2023 #52zdjęcia #pieceofart #naścianie #letsmakephotographyfunagain #mojacórka #gdynia #artystycznie
Gdynia. Zimno, wiatr. Remonty. Tony brudów. Ale n Gdynia. Zimno, wiatr. Remonty. Tony brudów. Ale nie na zdjęciach 😉 

#gdziespomiedzy #gdynia #gdyniaofficial #pomorze #streetphotography #miasto #nadmorzem #spacerpomieście #spacerdobrynawszystko #zdjeciaztelefonu
Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie ra Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem. 
Przemek Staroń
Wyd. Agora

Nastolatki nie mają łatwo. No nikt nie ma, co nie? Ba, nastolatki to nawet mają lepiej, bo mogą sięgnąć po jedną ważną rzecz, której brakuje doroslym - po książkę-pomocniczkę na życiowe trudności... I mogą iść do Szkoły bohaterek i bohaterów. Dorosłych też tam wpuszczają? 
Szkoła... Przemka Staronia to książka, która łączy tematykę filozoficzną, psychologiczną, etyczną z szerokim polem literatury, zarówno współczesnej jak i starszej. Od Platona do Harrego Pottera i Dumbledora. Przez Gwiezdne wojny i Mordor po drodze i jeszcze po wielu innych drogach. A zawsze ciekawie, mądrze i empatycznie. Z humorem - ilustracje Marty Ruszkowskiej robią dobrą robotę. Jest też boleśnie szczerze. 
Polecam nie tylko nastolatkom, ale też rodzicom, nauczycielom... Można pójść do tej Szkoły ma wagary, serio! 

#gdziespomiedzy #bookstagrampl #bookstagram #szkołabohaterekibohaterów #przemekstaroń #wydawnictwoagora #kochamczytać #czytambolubię #polecajki #polecamksiążkę #książkadlarodzica #książkadlanauczycieli #książkadlamłodzieży #książkapsychologiczna #książkafilozoficzna #etykaifilozofia #jaksobieradzićzżyciem
W ramach odpoczynku od emocji pisarskich :) I w r W ramach odpoczynku od emocji pisarskich :) 
I w ramach wyzwania @52zdjecia 
Ostatnio kuchnia jest dla mnie terenem walki, gdzie przegrywam na całej linii. Mam tylko nadzieję, że to w końcu minie :) Ileż można jeść kanapek z serem, no ludzie! 

#zjemcię #52zdjęcia_09_2023 #52zdjęcia #tematytygodnia #bezglutenu #celiakia #ciastozjabłkami #darkmoodphotography #gdziespomiedzy
Pożegnanie z biblioteką. Elegia z dziesięciorgi Pożegnanie z biblioteką. Elegia z dziesięciorgiem napomknień.
Alberto Manguel
Wyd. Drzazgi
Przekład Michał Tabaczyński

Ha! Wiedziałam! Wiedziałam,  że można być całkowicie zanurzonym w świecie słów i żyć czytaniem. I pisaniem. Jak autor Pożegnania... Wspaniałe są jego eseje. Niby spokojne i wyważone, a jednak co stronę byłam to zamyślona, to wzruszona, to zaintrygowana, jakbym czytała o miłości co najmniej!
Otwierając tę małą, niepozorną objętościowo książeczkę, miałam uczucie, że siadam z mądrym przyjacielem, w pokoju wypełnionym regałami. Na regałach ustawione są według tajemniczego klucza książki, sięgamy po nie, kiedy potrzebujemy wsparcia w rozmowie. Albo kiedy chcemy razem pomilczeć. Fotele z kraciastym odbiciem, lampki oświetlające nam strony,  gramofon z koncertem Bacha. Rozmawiamy o tworzeniu, o tajemnicach słów, o odpowiedzialności, o słownikach, o sprawiedliwości, o rozwoju, o tym, czy można zapisać sny, o bibliotekach - tych istniejących i tych zniszczonych, o pamięci...
I tylko szkoda, że te rozmowy się kończą. Tylko - czy na pewno? W książce pada cytat: "W moim końcu jest mój początek". Do zobaczenia zatem, panie Manguel! Do zobaczenia!

#gdziespomiedzy #bookphotography #bookstagram #bookstagrampl #pożegnaniezbiblioteką #pożegnaniezbibliotekąelegiazdziesięciorgiemnapomknień #wydawnictwodrzazgi #kochamczytać #polecamksiążkę #polecajki #albertomanguel #eseje #kochambiblioteki #niestatystyczny
Czy ja się śmieję, czy ja się boję? Czy chcę Czy ja się śmieję, czy ja się boję? Czy chcę krzyczeć z radości, czy chcę schować się pod kocykiem i zajadać tam chipsy? Wszystko po trochu. Nie wiedziałam, że spełnianie marzeń może wywoływać tyle uczuć naraz! 
Napisałam książkę dla dzieci. 
A teraz, dzięki @mukozu.art bohaterowie tej opowieści zyskali twarze i ciała. I to wszystko jest takie nierealne... Tak bym chciała, żeby moja Lilka i jej przyjaciel krasnoludek poszli w świat! Trzymam za nich kciuki! Na razie cierpliwie rozsyłam propozycję do wydawnictw.
I idę pod kocyk, cieszyć się i bać się jednocześnie 😉

#gdziespomiedzy #kochampisać #opowieśćdladzieci #książkidladzieci
Ostatni temat w lutowym wyzwaniu #kfs #poruszone_ Ostatni temat w lutowym wyzwaniu #kfs 
#poruszone_kfs 
I dziś zamiast książki -  moja córka. 
Temat bardzo pasuje do jej życia. 
Zamazana droga 
To, co widzisz teraz za chwilę może być zupełnie inne
Dużo niepewności 
Ostrość? Rozmywa się w wielości problemów, nad którymi ona chce się pochylić. Chce objąć cały świat.
I zaraz znów wpada w ciemność. W ciemności coś się porusza, coś idzie naprzeciw, może jednak ucieka
Co dalej
?

#gdziespomiedzy #poruszone_fotowtorek #nieostrezdjęcie
#macierzyństwo #fotowyzwanie #mojemyśli #problemy #fotowtorek #parkoliwski
Mój Instagram

  • życie i …
  • życie i książki
  • życie i problemy

anegdotki dobry humor dziecko jesień kryminały książki malarstwo matka-feministka małżeństwo musierowicz muzyka mąż notatki nowy_dzień opowiadanie przepis reportaże rodzina rozmowy samo życie spokój współczucie wychowanie wyjaśnienie zdjęcia zdrowie święta żółte liście

życie i książki

1000 powodów, dla których warto czytać dziecku

16 stycznia 2022
życie i ...

Kucyk polny

26 września 2021
życie i ...

Życie po 40-tce? Poznaj 10 niewiarygodnych faktów!

21 maja 2022
życie i książki

Życie, zima i książki

15 grudnia 2021
życie i ...

O dziecku, co jest mądrzejsze od mamy

28 września 2021
życie i problemy

Jak pomagać dziecku w nauce? Porady nauczycielki

4 lutego 2023
życie i książki

Opowieści rodzinne 2

28 stycznia 2022
życie i książki

Powrót do Whistle Stop

20 listopada 2021
życie i problemy

Żegnajcie wakacje, witajcie zarazki!

28 września 2021
życie i książki

Przedwiośnie – część 2

26 lutego 2022

© 2023 gdzieś pomiędzy | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme